Ile Subwaya jest w Subwayu?

18 Sty

Dzisiejszy dzień rozpocząłem od przeczytania notki prasowej o pewnym Australijczyku, który na oficjalnym fanpage’u poskarżył się na wielkość kanapek sprzedawanych w Subwayu, licząc na reakcję sieci. Jak pewnie większość z Was wie, sieć oferuje kanapki o długości 12 cali – w Polsce 30cm. Tymczasem zakupiona przez niego kanapka miała zaledwie! 11 cali. Skandal pełną gębą, dlatego tematem zainteresowały się największe zachodnie media.

Nie czekając na odpowiedź Subwaya w sprawie Australijczyka, postanowiłem sprawdzić jak to jest z długością kanapek w Polsce.  Wybrałem się do najbliższej restauracji i zamówiłem 30 CENTYMETROWĄ kanapkę na białym pieczywie, po czym dokonałem pomiaru:-)

Szczegóły na zdjęciu.

dlugosc-kanapki-subway

Kanapka była co namniej o 3 cm dłuższa niż przewiduje regulamin. Można więc powiedzieć, że to co stracił Australijczyk ja zyskałem. Być może miałem tylko szczęście – dziennikarze The New York Post sprawdzili, że 4 na 7 kupionych przez nich kanapek było krótszych niż 12 cali (30cm i trochę po przecinku). A być może w Polsce Subway nie zauważył jeszcze że „oszukuje” klientów w drugą stronę. Ja skorzystałem, ale co mają powiedzieć dbające o linie Panie? Będzie kolejny skandal? 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: