Od bohatera do zera

27 Sty

Niedawno wzruszyła mnie historia pewnego chłopca od podawania piłek, który „nie wiadomo czemu” został „skopany” przez boiskowego łobuza. Historia odbiła się szerokim echem, szczególnie w Wielkiej Brytanii gdzie się wydarzyła.  Oczywiście media rzuciły się z całą natarczywością na zarabiającego miliony bandytę w butach piłkarskich. Całe szczęście postronni obserwatorzy widzieli tę sytuację trochę inaczej i z chłopca-bohatera uczynili prawdziwe zero.

Na wstępie zaznaczę że nie jestem za tym aby piłkarze kopali chłopców do podawania piłek. W sumie jestem za tym aby kopali piłkę i nic poza tym, ale tu pojawia się paradoks całej sprawy,bo przecież brutalny piłkarz w osobie Edena Hazarda próbował kopnąć piłkę i w sumie to zrobił, a to że trafił w żebra chłopaka od podawania piłek… mnie osobiście skłania do zastanowienia się co chłopiec od podawania piłek robił leżąc na piłce??  Zresztą sami zobaczcie:

Szybko okazało się że poszkodowany jest synem właściciela drużyny przeciwko której grał Hazard. Jeszcze szybciej dziennikarze dotarli na profil chłopaka na Twitterze, na którym ten chwalił się że wraca na boisko (a raczej za jego bandę) aby kraść cenny czas dla jego drużyny. Tymczasem udało mu się nie tylko to, bo oprócz cennych minut ukradł Chelsea jednego zawodnika (Hazard nie dokończył meczu po obejrzeniu czerwonej kartki). Cała historia jest jednym wielkim paradoksem, bo zgodnie z założeniami piłkarz nie powinien wogóle spotkać się z chłopcem na boisku.

Ale ta sytuacja pokazuje coś więcej. To, jaka jest obecnie piłka nożna. To, że już dawno mecze piłkarskie przestały być spektaklem dla widza, pozostając rozgrywką w rękach działaczy, sponsorów, sędziów a ostatnio nawet chłopców do podawania piłek. To, że obecnie od 75 minuty, meczów rozgrywanych w systemie pucharowym nie da się już oglądać, bo przez większość czasu piłka jest poza grą.

Przypomniał mi się mecz Polski z Czechami na ostatnich mistrzostwach Europy, w którym Czesi od początku drugiej połowy grali tylko i wyłącznie na czas. Przewracali się bez powodu, wykopywali piłkę w trybuny po gwizdku, a wszystko to za aprobatą sędziego. No bo w sumie za co miał ich karać? Piłka nożna robi się grą coraz bardziej brudną i nieprzyjemną dla oka i jeśli w niedługim czasie to się nie zmieni, jeśli przepisy nie wyeliminują z gry boiskowych aktorów i stańczyków pokroju tego chłopca od podawania piłek, to kibice zaczną przerzucać się na inne dyscypliny, takie jak chociażby futbol amerykański, gdzie za zbyt długie przetrzymywanie piłki kara jest jedna…

Zdjęcie na głównej: 4freephotos.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: