Super Bowl – najlepsze teasery reklam

31 Sty

Super Bowl dopiero w niedzielę, ale atmosferę tego wydarzenia czuć już od pewnego czasu, głównie dzięki teaserom reklam jakie mają być emitowane wokół meczu. Osobiście chociaż jestem fanem wszelkiego rodzaju gier zespołowych, akurat tym meczem od strony sportowej nie jestem zainteresowany. Jak większość ludzi w Polsce nie znam zasad tej gry, nie wiem kto z kim zagra w finale, a wszelkie dotychczasowe próby oglądania futbolu amerykańskiego kończyły się tym samym stwierdzeniem: Co oni w tym widzą?!

Futbol nie jest dla mnie sexi, ale Super Bowl już tak. Szczególnie pod kątem reklamowym. Jako że sam mecz przyciąga przed telewizory setki milionów amerykanów, to i reklamodawcy nie żałują pieniędzy na tworzenie i emitowanie spotów reklamowych, które swoją premierę mają właśnie wokół meczu. I to mimo, że ostatnio za 1 sekundę trzeba było płacić grubo ponad 100 000 $. Jak pokazują jednak przykłady z przeszłości, nie ma bardziej opłacalnej inwestycji.

Oprócz wydawania milionów dolarów na emisję spotu, kolejne miliony przeznaczone są na ich nakręcenie. Dzięki temu Super Bowl staje się prawdziwą mekką „reklamożerców”. Ostatnio można zaobserwować nowy trend. Większość z reklam zanim zostanie pokazana podczas Super Bowl, teasowanych jest w formie zwiastunów emitowanych w internecie już na parę tygodni przed meczem. Szaleństwo? Zdecydowanie nie.  Jak donosi Fortune reklamy poprzedzane teaserami zazwyczaj gromadzą 7-krotnie większą widownię na Youtube, niż te które swoją premierę mają tylko i wyłącznie w trakcie meczu! Dzięki temu świadomość marki buduje się dużo efektywniej.

Ostatnio trafiłem na parę zwiastunów reklam, które mają się pojawić przy Super Bowl w tym roku. Poniżej pięć teaserów, które wzbudziły moje największe zainteresowanie.

1. Kocham reklamy, które są dosłowne do bólu. Nie są przeintelektualizowane jak większość kręconych w Polsce, a w prosty sposób mówią widzowi to co najważniejsze.

2. Zapomniana już nieco forma: reklama porównawcza. Tak samo perswazyjna jak i niebezpieczna…

3. Jak zwykle kreatywni Volkswagena zaszaleli;) Mój ulubiony film!

4. Najlepszy teaser utrzymany w konwencji teasera:)

5. To jeszcze się kręci takie reklamy?

 

Zdjęcie na głównej: Au Kirk, flickr.com

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Super Bowl – najlepsze teasery reklam”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: