Keek – ćwierkanie przez video

27 Lu

Znacie serwis Keek.com? Jeśli nie, to szybko powinniście nadrobić zaległości. Serwis dopiero raczkuje, ale już bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, skąd się wywodzi. Niedługo z całą pewnością dotrze też do Polski.

Wczoraj pisząc o 8 przykazaniach aby nie dać się FOMO wspomniałem o tym jak istotną rolę pełnią w dzisiejszych czasach media społecznościowe. Głównie chodziło o Facebooka i Twittera, ale już niedługo do tej listy będzie trzeba dopisać Keek’a.

Serwis jest całkiem nowym tworem. Powstał w 2011 roku jako platforma umożliwiająca tworzenie statusów w wersji video. Czyli taki Twitter tylko że zamiast 140 znaków na wpis, masz 36 sekund na przekaz video. Poza tym serwis udostępnia wszelkie inne funkcje znane z innych platform społecznościowych: śledzenie znajomych, subskrypcję, odpowiadanie na video statusy znajomych za pomocą własnego video, linkowanie do innych serwisów społecznościowych, udostępnianie keek-ów tak jak to robi Youtube i wiele innych mniej lub bardziej użytecznych.

Mimo, że wciąż serwis działa w wersji beta, z jego usług korzysta już ponad 18 milionów ludzi na całym świecie. Przyrosty zarejestrowanych użytkowników są wręcz oszałamiające. 6 milionów nowych użytkowników w ciągu miesiąca (przed 17 stycznia) musi robić wrażenie!

Z całą pewnością do tak wielkiej popularności serwisu, szczególnie w Stanach Zjednoczonych przyczynia się fakt, że jest on promowany przez rodzinę Kardashianów. W Polsce mało kto ich zna, więc i sam serwis jeszcze nie jest znany, ale z całą pewnością taki stan nie utrzyma się zbyt długo.

Serwis jest świetną metodą promowania swoich talentów, co zaczęli dostrzegać i nasi twórcy. Dziś na przykład natknąłem się na profil Sabiny Jeszki, znanej z programu Mam Talent, która na Keeku promuje swój album. Wokalistka mimo krótkiej obecności w serwisie już pozyskała ponad 1 870 fanów. Na Facebooku ma ich tylko 60 więcej! Co ważne obecni fani artystki na Keeku mieszkają poza granicami Polski, co dowodzi że serwis może być idealnym miejscem na promocję wśród szerszej grupy odbiorców, szczególnie teraz gdy nie jest jeszcze tak zatłoczony wszelakiej maści treścią jak Youtube.

Widząc w jakim tempie rozwija się w Polsce Twitter można mieć jednak obawy co do tego czy polskie społeczeństwo otworzy się na Keeka. Na pewno znajdą się miliony chętnych, aby śledzić poczynania innych. Ale ilu z nich udostępni własne video? Chciałbym aby było ich jak najwięcej, ale mam co do tego wątpliwości.

A Wy jak uważacie? Podoba Wam się idea ćwierkania przez video?

Autorem grafiki na głównej jest: daniel_iversen, flickr.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: